İzmir bağımlılık terapisi ve danışmanlığı, bağımlılık yaşayan bireylerin mutlaka alması gereken bir hizmettir. Bağımlılık denildiğinde akla ilk olarak uyuşturucu ve alkol gelse de bağımlılık süreçleri kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır. Örnek olarak gösterilecek olursa; alışveriş, yemek, cinsellik, kumar, telefon ve internete kişiler bağımlı olabilir ve zaman geçtikçe bu bağımlılık ilerleyebilir.

Kişiler, bu bağımlılık ile alakalı tedavi olmadığı takdirde toplumdan kendisini soyutlar ve zamanla önüne geçilmez bir probleme dönüşebilir. Biyolojik bir rahatsızlık olan bağımlılık, terapi desteği ile kolaylıkla aşılabilir.

Bağımlılık terapisti, kişinin yaşadığı bağımlılık evrelerine göre kişiye özel çalışmalar ve analizler yaparak bağımlılığın ortadan kaldırılmasını hedefler. Bağımlılık, özellikle gençler arasında yaygın bir rahatsızlıktır. Bağımlılık tedavisindeki ana amaç; kişiyi bağımlılığa sürükleyen madde ve davranışlardan uzak tutmaktır.

Danışmanlık hizmeti sonucunda kişiler hatalarının farkına varabilir. Terapi sürecinin olumlu sonuçlarını alabilmek için öncelik olarak kişinin isteği ve arzusu önem arz eder. Bunun yanında aile ve çevresinin sağlıklı desteği ise bir diğer önemli husustur. Bağımlılığı ortadan kaldırmak, sosyal çevrenin genişlemesine yardımcı olur. Sizler de bağımlılıktan uzaklaşmak isterseniz Anka Psikoloji merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bağımlılık Terapisi Nedir?

Bağımlılık terapisi, bağımlılık ile mücadele eden kişilere yardımcı olmak amacı ile verilen bir danışmanlık hizmetidir. Terapi süresince kişilerin davranışları ve bağlı oldukları materyaller analiz edilerek uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Tedavi süreçleri kişinin mevcut durumuna, bağlılığının boyutuna, kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Bağımlılık terapisinde birçok tür bulunur. Her bir bağımlılık türünde farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Bağımlılık terapisi türleri şu şekildedir;

  • Bireysel terapi
  • Aile terapisi
  • Grup terapisi
  • Destek grupları

Bağımlılık sadece tek bir kişide olmayabilir. Aile içerisinde de bağımlılıklar söz konusudur. Bu durumda tüm aile bireylerinin bağımlılığına uygun olarak bağımlılık terapisi ve danışmanlığı alması şarttır.

İzmir Bağımlılık Terapisi Uygulayan Uzmanlar

İzmir bağımlılık terapisi uygulayan uzmanlar, her tedaviye göre farklı analiz ve tedavi yöntemi sunar. Kişilerin yaşamış olduğu bağımlılık sorunlarına bağlı olarak değişkenlik gösteren bir durumdur. Kişiler, yaşamış oldukları bağımlılıklar ile alakalı uzman bir terapiden destek alması oldukça önemlidir.

Bağımlılığın yerinde ve zamanında tedavi edilmemesi durumunda bağımlılık ileri boyut kazanarak kişinin yaşamını derinden etkiler. Bitmek bilmeyen alışveriş çılgınlığı kişilerin maddi olarak zarar görmesine neden olur. Sürekli olarak internete bağlı kalmak sosyal yaşamının etkilenmesine neden olarak kişinin yalnızlaşmasını sağlar.

Aile bireylerinin tamamında olan bağımlılık aile içi birçok sorunun oluşmasının önünü açar. Bağımlılık, kendi kendine geçebilen bir problem değildir. Mutlaka bir uzman desteğinin alınması gerekir. Sizler de yaşamış olduğunuz bağımlılık problemleri ile alakalı İzmir bağımlılık terapisi uzmanlarından destek alarak bağımlılık problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.

İzmir Bağımlılık Terapisi ve Danışmanlığı Fiyatları

İzmir bağımlılık terapisi fiyatları, bağımlılık tedavi sürecine göre değişkenlik gösterebilir. Tedavi süreci kişinin yaşadığı bağlılık travması ele alınarak belirlenir. Alanında uzman kişiler kişiye uygun olarak tedavi seansları belirler. Kişinin tedaviye olumlu yanıt vermesi durumunda seans sürelerinde azalma durumları olabilir.

Terapi seans süreleri kişinin gösterdiği tavra, davranışa ve yapılan analizler yolu ile belirlenir. Terapi süresi boyunca bağlılığını geride bırakan bireylerde davranış bakımından olumlu etkiler meydana gelir. Sosyal çevresi genişler, mutsuz, negatif ve sinirli ruh hali ortadan kalkarak enerjisi daha pozitif bir hale gelinir. Bu aşamada tedaviye olumlu yanıt verildiğinde terapi süreci sonlandırılır. İzmir bağımlılık terapisi fiyatları için Anka Psikoloji Merkezi ile görüşerek fiyat hususunda bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar