Anka Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinin Avusturya psikolog hizmeti, Avusturya’da yaşayan Türklere verilen profesyonel etik ve mesleki standartlar açısından yüksek kaliteli ve nitelikli bir hizmettir. Hizmetlerimiz, danışanların terapi sürecinde kendilerini daha rahat ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilmelerini sağlamaktadır. Bu hizmetimizde, Türk kültürüne ve psikolojisine uygun terapi yaklaşımları kullanılır.

Batı’da yaygın olan terapi yöntemleri bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle, Türk kültürüne ve psikolojisine uygun terapi yaklaşımları uygulanarak tedaviye yaklaşılması gerekir. Bu nedenle, Türk danışanların merkezimiz gibi kültürel, etnik ve dini farklılıkları anlayacak ve buna saygı gösterecek uzmanlarla çalışması önemlidir. Danışanların geleneklerine ve değerlerine uygun bir terapi ortamı sunmak, güven ve konfor sağlayarak terapinin başarısını artırır.

Psikolog Avusturya

Merkezimizin psikolog Avusturya hizmetinde Türk danışanların duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yaklaşılır. Uzmanlarımız, danışanların güvenini kazanarak açık ve dürüst bir iletişim kurar. Ayrıca, terapistlerimiz, danışana duygusal olarak destek olur ve empati kurar. Türk danışanlar için uygun maliyetli bir terapi hizmeti ve danışanların iş programlarına ve yaşam tarzlarına uygun olarak esnek bir görüşme programı sunulur.

Avusturya Türk Psikolog

Sonuç olarak, Türklere verilen profesyonel Avusturya Türk Psikolog hizmeti, uygun bir dil, terapi yaklaşımı, kültürel duyarlılık, iyi iletişim, uygun maliyet ve görüşme programı gibi unsurların bir araya getirilmesiyle sağlanmaktadır. Hizmetlerimiz, bireylerin zihinsel sağlığı ile ilgili problemlerini çözmeye yönelik danışmanlık, terapi, testlerin yapılması, psikolojik değerlendirmeler gibi hizmetlerden oluşmaktadır.

Uzmanlarımız, yüksek nitelikli ve deneyimlidir. Psikologlarımız, stres, kaygı, depresyon, ilişki sorunları, travma sonrası stres bozukluğu, ve bağımlılık gibi bireylerin yaşamlarında karşı karşıya kaldıkları birçok soruna yardımcı olabilmektedir. Bireylerin, yaşamlarında karşılaştıkları bu tür sorunlara çözüm odaklı bir yaklaşımla yaklaşırlar. Bu çözüm odaklı yaklaşım, bireyin güçlerini keşfetmesine ve potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmayı amaçlar. Diğer psikolojik sorunlardan bazıları şunlardır:

 • Yoğun üzüntü, yorgunluk, umutsuzluk ve düşük özgüven
 • Sürekli endişe, korku veya panik atakları, yani kaygı bozuklukları, anksiyete
 • Travma sonrası stres bozukluğu, yaşanan şiddetli bir travma sonrasında görülen ruhsal bozukluklar
 • Obsesif kompulsif bozukluk, takıntılı düşünceler
 • Gerçeklik algısı, düşünce, duygu ve davranışlarda bozukluklara neden olan bir psikiyatrik bozukluk olan şizofreni
 • Dikkat eksikliği, hiperaktivite
 • Borderline kişilik bozukluğu, narsistik kişilik bozukluğu, antisosyal kişilik bozukluğu
 • Yeme bozuklukları
 • Duygudurum bozuklukları
 • Aile veya romantik ilişkilerdeki sorunlar, cinsel sorunlar
 • Uyum problemleri

Avusturya Türkçe Psikolog Hizmeti

Anka Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi Avusturya Türkçe psikolog hizmeti kalitesi, uzmanlarımızın eğitim, tecrübe ve yaklaşımına bağlıdır. Psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz, kaliteyle birlikte uygun fiyatlıdır. Fiyatlarımız, sorunun cinsine, şiddetine ve buna bağlı olarak seans sayısına göre değişebilmektedir. Sunduğumuz Türkçe hizmetlerimizde, bireyler ve uzmanlarımız arasında uyum sorunları yaşanmaz.

Danışanların beklentilerini en iyi biçimde karşılayan merkezimiz, gizlilik ve mahremiyetin korunmasını fazlasıyla önemser. Danışanlarımızın, sunduğumuz hizmetlerde mahremiyetin ihlali veya bilgi paylaşımı konusunda endişeler yaşamasına gerek yoktur. Avusturya’da Türkçe psikolog hizmetlerimiz, Türk kökenli bireylerin ve ailelerinin psikolojik sorunlarına özel bir şekilde odaklanan hizmetlerdir. Bu hizmetler, Türkçe konuşan bireylerin belirli ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Avusturya Online Terapi

Merkezimizin Avusturya online terapi hizmeti, çevrimiçi olarak yapılan psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini ifade eder. Günümüzde, teknolojinin gelişmesiyle birlikte, bu hizmetler internet üzerinden video konferans, e-posta veya mesaj yoluyla sunulabilmektedir. Online terapimiz, bireylerin evlerinden veya çalışma yerlerinden çıkmadan psikolojik destek almalarını sağlar.

Bu hizmetimiz, özellikle ulaşım sorunları, iş yoğunluğu, fiziki engeller veya coğrafi konum gibi nedenlerden ötürü yüz yüze terapiye katılamayan kişiler için oldukça faydalıdır. Online terapilerimizde de, yüz yüze terapilerimizde olduğu gibi bireysel seanslar, çift terapisi, aile terapisi ve grup terapisi gibi farklı terapi seçenekleri bulunmaktadır.

Yetişkinlere, çocuk ve ergenlere sunulan terapi eve danışmanlık hizmetlerimizde görüşmelerdeki gizliliği sağlamak için güvenli ve şifreli bir platform kullanırız. Öncelikle etik kurallara ve standartlara uygun olarak hareket ederiz. İlk önce danışanlarımızla bir ön görüşme yaparız. Bu görüşme, danışanların ihtiyaçlarını, hedeflerini ve beklentilerini anlamak için gereklidir.

Ayrıca, terapistin uygun bir tedavi planı oluşturabilmesi için danışanların tıbbi geçmişi, yaşam koşulları ve diğer önemli bilgiler hakkında da bilgi sahibi olması gerekir. Avusturya online terapi hizmeti ile danışanların bireysel ihtiyaçlarına uygun bir yaklaşım benimseriz. Bu durum, terapinin hedeflerinin ve stratejilerinin danışanların kişisel ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun olarak özelleştirilmesini gerektirir.

Tavsiye Edilen Yazılar