Kişinin sağlıklı olması, fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığındaki bütünlük ile sağlanmaktadır. Ruhsal ve zihinsel açıdan herhangi bir problem yaşayan bireylerin bu problemlerden kurtulması için alanında uzman bir psikolog ya da terapistten destek almaları gerekmektedir. 

İzmir En İyi Psikolog

Psikoloji, insan zihnini ve davranışlarını inceleyen ve somut kavramlara dayanan oldukça karmaşık bir alandır. Ve bu tür sağlık problemlerini anlayıp tedavi etmek, fizyolojik açıdan sağlıksız bireyleri tedavi etmeye göre daha zor ve zaman alan bir durumdur. Çünkü psikologlar, danışanları ile yeterli iletişimi kurup güven ortamını sağladıktan sonra hastalarına yönelttikleri sorular doğrultusunda ilerleme kaydetmekte ve karşısındaki kişiyi anlamaya çalışmaktadır. 

Bu doğrultuda sorun ve soruna neden olan faktörler tespit edilir ve gerekli tedavi yöntemleri belirlenerek zaman kaybetmeden tedaviye başlanır. Kimi zaman sadece ilaç tedavisi yeterli gelirken kimi zaman bu ilaç tedavilerinin terapi seansları ile desteklenmeleri gerekmektedir. 

İzmir ilinde ikamet eden ve gerek kendisi için gerekse çevresindeki yakınları için İzmir en iyi psikolog kimdir ve nerede bulunur sorusuna cevap arayan bireyler, internet üzerinden pek çok farklı sonuca ulaşabilir. Yer alan bu merkezlerden bazılarında herhangi bir lisans ya da yüksek lisans eğitimi almamış kişiler yer almakta ve yaşam koçluğu altında hizmet veren merkezler de yer almaktadır.Bu tarz bireylerin tıbbi açıdan herhangi bir fayda sağlamaları beklenmemeli ve bu gibi yerlerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Psikolojik danışmanlık alınan kişilerin söyledikleri her söz, danışanın hayatının geri kalanını etkileyebileceğinden tercih edilecek psikolog araştırılmalı ve özenle seçilmelidir. Anka Psikoloji Merkezi, alanında uzman psikolog ve danışmanlar ile birlikte hizmet vermekte ve her türlü sorununuzun çözümü için sizlere destek olmaktadır. Dilediğiniz her zaman İzmir psikolog olarak randevu oluşturabilir ve gönül rahatlığı ile bu merkezi tercih edebilirsiniz.

İzmir Online Terapi

Özellikle pandemi süreci ile birlikte işlerin online olarak halledilmesi yaygınlaşmıştır. Bu süreçte online terapi seanslarına duyulan ilgi de artmış ve sağladığı kolaylıklar nedeni ile pandemi sürecinden sonra da online terapiler rağbet görmeye devam etmiştir.

Online terapi ile ilgili bilinen en büyük yanlışlardan biri yüzyüze terapi ile etki olarak aynı sonucu vermeyeceği yanılgısıdır. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Çünkü psikologlar, diğer sağlık alanındaki uzmanlar gibi hastaları ile doğrudan temas etmeye ihtiyaç duymazlar ve konuşma yolu ile hastaların sorunlarını anlayıp tedavi etmektedirler. Bu nedenle uzaktan da kolaylıkla bu işi yürütmek mümkün olmaktadır. 

Zamandan tasarruf sağlamak isteyen kişiler tarafından çok sık tercih edilen online terapi ve İzmir en iyi terapi merkezi arayışınız için bu psikoloji merkezine gelebilir ve sorunlarınıza çözüm yolu bulabilirsiniz.

İzmir Ergen Terapisi

Bebeklikten erişkinliğe kadar olan süreçler kendi içlerinde dönemlere ayrılmakta ve her gelişim çağının kendi içinde zorlukları bulunmaktadır. Bu gelişimsel sürecin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için çocuk ve ergen terapisi veren merkezlere ihtiyaç duyulmaktadır. Böylelikle terapistin kontrolü altındaki çocuk ve ergenler, gelişimlerini kontrollü bir şekilde yürütebilir ve bu süreçte herhangi bir problem yaşayan bireyin sorunu tespit edilerek soruna uygun tedavi süreçlerine vakit kaybetmeden başlanabilir. İzmir en iyi ergen terapisi için bu merkezle iletişime geçerek çocuklarınızı gönül rahatlığı ile uzmanlara teslim edebilirsiniz.

Kurucu Psikolog Doğan Tura

İletişim için +90 507 914 00 26

Tavsiye Edilen Yazılar