Anksiyete, son dönemlerde genç ve yetişkin bireylerde en sık rastlanan psikolojik bir rahatsızlıktır. Anksiyete tanım olarak; gerçekte mevcut olmayan ancak gelecek dönemlerde olabileceği varsayılarak kişinim yaşamış olduğu kaygı bozuklukları, korku gibi duygu durumlarının yaşandığı bir psikolojik süreçtir. 

Anksiyetesi bulunan bir kişi gün içerisinde sadece kaygı duyduğu konuları düşünerek bu konulara odaklanır. Çevresindeki insanlar gergin ve sıkıntılı ruh halini kolaylıkla fark ederler. Aynı zamanda anksiyetesi bulunan kişilerin en çok yaşadığı korkulardan bir tanesi ölüm korkusudur. Bu korku, sosyal aktif yaşamına etki ederek kişinin mutluluğuna gölge düşürebilir. 

Ölüm korkusu nedeni ile zevk aldığı herhangi bir aktiviteye katılmaz. Bulunduğu ortama kendisini ait hissetmediği gibi kendisini soyutlaştırır ve yalnızlaştırır. Sürekli olarak düşünceli ruh hali nedeni ile kalp çarpıntısı, ağlama hissi, mide ağrısı gibi pek çok rahatsızlık ile karşılaşabilir. Anksiyete rahatsızlığı tamamen bilinçaltında yer alan psikolojik etmenlerden kaynaklıdır. Kısa süre içerisinde tedavi edilmediği durumlarda kişi giderek kendisini daha kötü hisseder ve çıkmaz noktaya ulaşabilir.

İzmir Anksiyete Tedavisi

Anksiyete tedavisi İzmir, yaşanılan bu büyük probleme karşı alanında uzman kişiler ile sizlere profesyonel destek sunar. Bu destekler ve uygulanan doğru tedavi yöntemi ile kişi korkularından arındırılır. Korkularından arındırılan kişiler hayattan tat almaya başlar ve kendisini daha iyi hisseder. Tedaviden olumlu ve istenilen sonucun alınabilmesi için tedavilere düzenli olarak gelinmesi gerekir. Aksi takdirde tedavinin yarım kalması, seanslara düzenli olarak katılım sağlanmaması ve tedavinin tamamen bırakılması anksiyetenin devam etmesine neden olur. Bu nedenle sizler de anksiyete tedavisi İzmir ile bu sorunlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Anksiyete Tedavisi İzmir Fiyatları Ne Kadardan Başlar?

Anksiyete rahatsızlığı kişinin tek başına atlatabileceği bir durum değildir. Çevresindekilere karşı oldukça tepkili ve kaygı duyduğu konularda iletişime açık değildir. Bu nedenle iletişime açık olmayan birisinin mevcut psikolojik problemlerini herhangi bir destek olmadan gidermek mümkün değildir. Anksiyete tedavisi İzmir fiyatları, herkesin bütçesine uygun olan yapısı ile kişilere profesyonel hizmet sunar. 

Anksiyete tedavisi İzmir fiyatlarını etkileyen belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar tedavinin sürecine, tercih edilen psikoloğun eğitim seviyesine ve yetkinliklerine, seans sürelerine göre değişkenlik gösterebilir. Tedavi süreci başlarken kişilerin yaşamış olduğu psikolojik süreç ile alakalı uzmanlar bilgi sahibidir. Tedavi süreci başlamadan önce kişileri öncelikle kendileri test ederek problemlerin hangi sebepten kaynaklandığına dair bilgi sahibi olurlar. Ön tanışma aşamasından sonra kişilere belli başlı testler yapılır. Bu testler psikolojik olarak kişinin yaşamış olduğu depresyon boyutunu ortaya çıkarır. 

Anksiyete tedavisi seans süreçleri test sonucuna göre belirlenir. Örnek olarak gösterilecek olur ise; kişi anksiyete nedeni ile yoğun bir depresyona sahip olan kişilere 8 seans ila 12 seans arasında değişkenlik gösteren bir tedavi süreci uygulanır. Tedavinin gidişatına göre seans aralıkları da farklılık gösterebilir. Tedavi sürecinde kişilerin korkularıyla yüzleşmeleri sağlanır. Seans sonucunda kaygı duyulan her konuya karşın kişiler daha iyimser yaklaşarak kendilerini daha iyi hissederler. Sizler de Anka Psikoloji Merkezi üzerinden anksiyete tedavisi için hizmet alabilirsiniz.

Anksiyete Belirtileri Nelerdir?

Anksiyete belirtileri her kişide farklı belirtiler ile ön plana çıkar. Bu belirtiler zaman geçtikçe etkisini artırarak her korku durumu oluştuğunda ortaya çıkar. Tedavilere başlanmadığı takdirde ciddi sağlık problemlerinin de oluşmasına neden olur. Anksiyete rahatsızlığı ile ilgili yaygın görülen belirtiler şu şekildedir;

• Anksiyetesi bulunan kişi kendisini daima huzursuz hisseder. Aynı zamanda panik hali olması nedeni ile hayatındaki hiçbir konuya ve yakınlarına adapte olamaz.

• Sürekli olarak nefes darlığı ve ağız kuruluğu meydana gelir. 

• Yaşadığı fobilerden kaynaklı olarak kötü bir şey olacakmış endişesine kapılır.

• Anksiyete belirtisinde en çok ortaya çıkan belirtilerden bir tanesi kalp atışlarında meydana gelen hızlanmadır. Kişinin korkuları aklına geldikçe kalp atış hızı artar.

• Odaklanma ve konsantrasyonda problemler yaşanır.

• Uyku problemleri de anksiyete de oldukça sık rastlanan durumlardan bir tanesidir.

Anksiyete tedavisi İzmir, uygulamış olduğu tedavi yöntemleri ile sorunların tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Sizler de anksiyete bozukluğu için alanında uzman kişilerden destek alarak yaşanılan bu buhranlı süreci geride bırakabilirsiniz. Anksiyete tedavisi İzmir ile alakalı merak ettiğiniz konular için ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar