Hayatın olağan akışında birçok problem meydana gelebilir. İş hayatında yer alan olumsuzluklar, çocukluk dönemlerinden sıra gelen travmatik konular, aile ilişkileri, gelecek kaygısı gibi birçok konu kişinin yaşamını derinden etkileyebilir. Bu durum zaman geçtikçe daha işin içinden çıkılmaz bir hal alarak kişiyi ağır depresyon süreçlerine sokabilir. 

Yaşanılan bu kriz dönemi kişinin sosyal aktif yaşamının da etkilenmesine neden olarak ciddi oranda yalnızlaşmasını sağlayabilir. Kendini her alanda yalnız hisseden bir birey, tek başına kaldığı dönemlerde kendisini yetersiz konumuna sokarak hayattan zevk almamaya başlar. Kendini diğer insanlardan soyutlayarak sadece hayatının odağına yaşamış olduğu problemleri alır. 

Depresyon süreci herkeste farklılık gösterebilir. Yeme düzeninden tutun, hayatınızın mevcut rutininin tamamen değişmesine neden olur. Depresyon öncesi dönemde yapmaktan zevk aldığınız hiçbir konu sizlere cazip gelmez. Sürekli uyumak ve kendinizi dinlemek istersiniz. Bazı insanlar depresyon sürecinde normale oranla daha fazla yemek yeme isteği meydana gelebilir. Bazı insanlarda ise bu durumun tam tersi iştahsızlık problemleri ortaya çıkabilir. Depresyon genel hatları ile kişinin mevcut yaşamının tam tersine hayattan bağın koparılmasını sağlar. 

Depresyon tedavisi İzmir, yaşamış olduğunuz depresyon problemlerine ilişkin olarak ihtiyacınız tedavi süreçlerinde sizlere destek olarak kısa süre içerisinde eski sağlığınıza ve eski hayatınıza kavuşmanıza yardımcı olur. Düzenli olarak depresyon tedavisindeki seanslara gelen kişiler eskiye oranla daha fazla kendine güvenen, her konuda kendini geliştirebilen bireylere dönüşürler. Sizler de ister kendi problemleriniz ile alakalı isterseniz de yakınlarınızın mevcut problemlerini giderebilmek için depresyon tedavisi İzmir hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İzmir Depresyon Tedavisi

Depresyon Tedavisi İzmir Nasıl Yapılır?

Depresyon tedavisi almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı noktalardan bir tanesi Depresyon tedavisi nasıl yapılır sorusudur. Depresyon sürecinde olan kişiler çevresinde olan biten olaylara karşı oldukça umursamaz tavır içerisinde olabilir. Bu nedenle yakınlarından gelen desteği ve iletişimi kabul etmeyen kişiler çoğu zaman depresyon tedavisini de reddedebilir. 

Depresyon tedavisi tamamen kişiye özgü olarak belirlenen bir tedavi sürecidir. Herkesin yaşamış olduğu problemler farklı olmasından dolayı öncelik olarak kişilerin yaşamış olduğu depresyonun boyutunun belirlenmesi gerekir. Bununla alakalı olarak alanında uzman kişiler, depresyon tedavisi almak isteyen kişilere depresyon testi uygulaması yaparlar. Depresyon testinin asıl yapılma amaçlarından bir tanesi kişinin mevcut duygu durumunu, düşüncelerini, yaşamış olduğu olaylara karşı bakış açısını ortaya çıkarır. 

Depresyon testi yapılmadan önce uzmanlar tarafından kişi ön görüşmeye alınır ve kişiyi tanımaya yönelik çeşitli sorular yöneltilir. Ön görüşme sonrasında kişilerin yaşamış olduğu depresyonun boyutu ortalama olarak belirlenir. Test sonrasında kişiye depresyonun boyutu ile alakalı teşhis konularak tedaviye başlanır. Yaşanan depresyon durumuna göre ilaç tedavisi ve seanslar ile mevcut durum iyileştirilmeye çalışılır. Seanslar 8 seans ve daha fazla olacak şekilde uygulanabilir. Seans ortalarında kişilerin durum değerlendirilmesi yapılarak kişiye uygun olarak gerekli eğitimler, sosyalleşmesine yardımcı olacak alternatif işlevler belirlenerek kişiye uygulanır. Sizler de bu tedavi süreçlerine katılarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Depresyon tedavisi İzmir fiyatları için Anka Psikoloji merkezinden fiyat teklifi alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. 

Depresyon Tedavisi

Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Depresyon sürecinde kişilerin yaşamış olduğu belirtiler herkese göre farklılık gösterebilir. Kimi insanlar kendilerini toplumdan soyutlaştırırken, kimi insan ise kendiyle yalnız kalmaktan korkarak sürekli olarak birilerini yanında isterler. Her kişide yaşanan belirtiler farklı olsa da bir kişinin depresyonda olması kolaylıkla anlaşılabilir. Depresyon belirtileri şu şekildedir;

• Depresyon sürecinde olan bir kişi ne kadar sosyalleşse dahi kendisini mutsuz hisseder. Mutluluk kavramını hayatından tamamen çıkarmıştır.

• Günlük yapılan aktivitelerde azalma görülüyor olup tamamen ilgisiz davranılır.

• Aşırı yeme isteği ortaya çıkabilir ya da bu durumun tam tersine iştahsızlık meydana gelebilir.

• Uykusuzluk problemleri revaçtadır. Uyumakta zorluk çekme ve uyunduğu zaman sürekli olarak uyanma durumları yaşanabilir.

• Kendisini sürekli olarak yorgun hisseder ve çoğu zaman yataktan çıkmak istemezler.

• Her konuda kendisini suçlayıcı davranır ve kendisini değersiz görür.

• Çalışma hayatında ya da okulda konsantrasyon kaybı ve odaklanma problemleri yaşanır. 

• Sürekli olarak intihar eğilimi ve düşüncesi ile karşı karşıyadır. 

Depresyon tanısı konulabilmesi için yukarda yer alan belirtilerin en az 2 hafta boyunca devam etmesi gerekir. Depresyon tedavisi İzmir ile yaşamış olduğunuz bu süreci geride bırakarak daha sağlıklı günlere kavuşabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar