Çağımızın en çok gözlemlenen problemlerinden birisi de ghosting sorunudur. Bu sorun özellikle ilişki anında bir anda ortaya çıkan ve kişilerin flörtleşmesini olumsuz yönde etkileyen faktörlerden birisidir. Eğer ki flört ettiğiniz kişi bir anda sizinle iletişimi kestiyse bu süreçte ghosting faktöründen söz etmek mümkün olacaktır. Bu faktör neticesinde kişilerin ilişkileri olumsuz yönde etkilenebilir ve bu durumda kişilerde ilişkisel anlamda problemlere sebep olabilir. 

Dolayısıyla bu kavramın olumsuz etkilerine yakalanmamak için profesyonel bir uzman desteği almak önemlidir. Anka Psikoloji Merkezi sizlere bu alanda sizlere en iyi hizmetleri sunmasıyla ön plana çıkar. Uzman desteğiyle alanında en iyi psikologlarıyla sizlere güvenilir ve gizlilik ilkeleri dahilinde hizmetler sunar.

Ghosting Neden Olur? 

Kişilerin günümüzde en çok merak ettiği sorulardan birisi de ghosting neden olur, sorusu olarak ön plana çıkıyor. Genellikle bu problemin oluşumunda rol oynayan pek çok faktörden bahsetmek mümkündür. Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz,

• Eski sevgilinin yazmış olması,

• Takıntılı olunan bir kişiyle iletişime geçilmesi,

• Flörtünüzün hayatında maddi ve manevi problemlerle karşı karşıya kalması,

Gibi sorunlar genellikle bu problemin oluşumunu tetikleyebilir. Bu tarz durumlar yaşayan flörtünüz sizinle iletişimi kesebilir ve sizinle olan bütün muhatabı koparır. Bu durumda kişinin biranda duygusal boşluğa düşmesini sağlayabilir ve aynı zamanda kişinin psikolojik stres ve depresyon dönemine girmesine sebep olabilir.

Ghosting

Ghosting Belirtileri Nelerdir?

Ghosting belirtileri söz konusu olduğunda günümüze birçok farklı belirtiden bahsetmek mümkündür. Bu belirtiler şu şekilde sıralanabilir;

• Mesajlara geç cevap verilmesi,

• İstenilen zamanda ulaşılmaması, 

• Değişik tavırlar,

• Kısa süreli soğuk mesajlar,

• Kısa cevap veren mesajlar,

Ghosting belirtileri arasında yer alıyor. Bu durumda yapabileceğiniz en önemli faktör o kişiye durumu anlatmaktır. Fakat bazı durumlarda bu durum sizin duygusal anlamda boşluğa düşmenize sebep olabilir. 

Bu tarz durumlarla karşı karşıya kaldığınızda ise uzman desteği almak önemlidir. Özellikle duygusal bir kişiyseniz ve ilişkisel problemlerden çabuk etkilenen biriyseniz bu süreçte uzman desteği almanın önemi daha fazla düzeydedir. Uzman desteği alarak bu problemlerin üstesinden gelebilirsiniz.

Ghosting Etkisinden Nasıl Kurtulunur?

Her şeyden önce duygusal bir kişiliğiniz varsa bu tarz ilişkisel durumlardan kurtulmanız oldukça zor bir durum olacaktır. Duygusal kişilerin ilişkilere olan bağlılığı daha fazla düzeyde olacağı için bu durum elbette ki ghosting faktöründen daha fazla etkilenmenize sebep olabilecektir. Dolayısıyla kurtulma süreci söz konusu olduğunda kişinin fiziksel anlamdan ziyade psikolojik anlamda kendisini düzeltmesi son derece önemlidir.

Psikolojik olarak kendinizi düzeltmek istiyorsanız uzman bir psikologdan destek almak önemli olacaktır. Uzman doktor desteğiyle sorunlarınızı hızlıca çözebilir ve psikolojik anlamda kendinizi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Böylelikle bu tarz durumlarla karşı karşıya kaldığınızda psikolojik anlamda bu süreçten etkilenmemiş olacaksınız.

Ghosting Uzman Desteği Hangi Durumlarda Alınmalıdır?

Uzman desteğinin alınması ilişkisel sorunlar yaşayan kişilerde oldukça önemlidir. Özellikle ghosting problemleriyle karşı karşıya kaldığınız bu durumda uzman desteği almak bazı kişiler için önemlidir. Duygusal anlamda yoğun düzeyde etkilenen ve duygusal boşluktan fizyolojik ve psikolojik anlamda etkilenen kişilerin uzman desteği almaları önemlidir. 

İzmir uzman psikolog desteği sayesinde kişiler bu tarz sorunlardan kurtulabilmekten ziyade duygusal problemlerini daha iyi yönetmeyi öğrenebilirler. İlişki terapistleri tarafından sunulan uzman desteği bu süreçte önemlidir. Kişilerin terapilerde duygusal ruh halinin dengelenmesi amaçlanır ve böylelikle ghosting sorunları yaşanması durumunda kişilerin bu süreçte daha az etkilenmesi sağlanır. Uzman desteğiyle bu tarz sorunları yönetmek günümüzde gelişen psikoloji biliminde oldukça kolaydır.

Ghosting Terapi Fiyatları 

Ghosting terapi fiyatları klinikten kliniğe değişen bir süreci kapsar. Dolayısıyla terapi fiyatlarının oluşumunda rol oynayan en önemli faktörlerin başında terapist faktörü geliyor. Deneyimli bir terapistten alacağınız hizmetlerle normal bir terapistten alacağınız ghosting terapi hizmetlerinin fiyatları birbirinden farklılık gözetecektir. 

Terapi fiyatlarının oluşumunda rol oynayan bir diğer önemli faktörlerden birisi de seans faktörüdür. Seans süresi ne kadar uzun olursa ve seans sıklığı ne kadar fazla düzeyde olursa bu durumda fiyatların oluşumunu etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Bu faktörler ışığında terapi fiyatları belirlenir, dolayısıyla terapi fiyatları konusunda sabit bir fiyattan bahsetmek günümüz dünyasında pek de mümkün değildir.

Tavsiye Edilen Yazılar