Psikolojik açıdan sağlıklı olmak, fiziksel açıdan sağlıklı olmak kadar önemlidir. Günlük hayatta yaşadığımız pek çok şey travmaya neden olarak çeşitli psikolojik sorunlara neden olabilir. Bununla birlikte kimi psikolojik sorunların altında genetik faktörler yatmaktadır. Tüm bu nedenler ile psikolojik rahatsızlık meydana gelmiş bireylerin bir uzman tarafından destek alarak tedavi olması gerekmektedir. Aksi halde kişide ortaya çıkan psikolojik problemler, kendisi ile birlikte çevresini de olumsuz etkileyerek kötü sonuçlar doğurabilir.

İzmir ili içerisinde ikamet eden bireylere her anlamda psikolojik destek sağlayan Anka Psikoloji Merkezi, alanında uzman psikologlar ile danışanlarına hizmet vermektedir. Bireysel terapilerden aile ve çift terapilerine kadar geniş çapta terapi hizmeti sunan psikologların her biri iyi eğitimlerden geçmiş ve kendi alanlarında çeşitli eğitimler alarak danışanlarına daha çok yarar sağlamayı amaç edinmiş kişilerdir.

Siz de kendinizle alakalı ya da çevrenizde bulunan eşiniz, dostunuzun psikolojik sağlığı ile ilgili her türlü destek için İzmir Bergama psikolog önerileri arasında ilk sıralarda yer alan bu merkezi tercih edebilirsiniz. En iyi psikolog hizmeti almak isteyen kişilerin gönül rahatlığı ile hizmet aldıkları bu merkezde, danışanlar seansların öncesi ve sonrasında da bilgilendirilmekte ve her aşamada bu bireylerin yanında olunmaktadır.

Bergama Psikolog

Bireysel Terapiler

Günlük hayatta yaşamış olduğumuz olaylar ve duyup gördüğümüz şeyler travma yaratarak çeşitli psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Aynı şekilde stres, yorgunluk gibi faktörlere bağlı olarak kafamızı kurcalayan sorunlarla başa çıkmak için bu durumu anlatarak destek alabileceğimiz kişilere ihtiyaç duyarız.

Terapistler, karşılarında yer alan bu kişilere karşı nasıl yaklaşmaları gerektiği hakkında eğitim almış ve bu yaklaşım sonucunda nasıl bir tedavi yolunun çizilmesi gerektiğini belirleyebilen kişilerdir. Bireysel terapiler sayesinde kişi rahatsızlık duyduğu ve problem yaratan olayları karşısındaki terapiste olduğu gibi anlatarak destek almakta ve böylelikle kendisi için problem yaratan şeylerden kurtulabilmektedir.

Ayrıca depresyon, anksiyete, kişilik bozuklukları, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu gibi pek çok alanda danışanlarına yardım sağlayan bu terapist ve psikologlar sayesinde kendiliğinden çözülmesi mümkün olmayan rahatsızlıklar sağlıklı bir şekilde tedavi edilmektedir.

Aile ve ilişki Danışmanlığı

Aile ve ilişki danışmanlığı, aile içerisinde yer alan bireylerin birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilmeleri ve empati yapabilmelerini sağlayan, aileler için oldukça büyük öneme sahip terapilerdir. Aile terapileri sayesinde bireyler şu özellikleri kazanırlar:

  • Duygu ve düşünceleri daha uygun bir dille ifade edebilme
  • Öfkelendiğinde duyguları kontrol altına alabilme ve karşı tarafa öfkeyi sağlıklı bir şekilde yansıtabilmek
  • Aile bireylerinin birbirlerini oldukları gibi kabul edebilmeleri oldukça önemlidir. Kişinin kendi ailesini kendisinin seçemediği ve aile bireylerinde yer alan özelliklerin koşulsuz şartsız kabul edilmesi gerektiği benimsetilir.
  • Aile bireyleri arasında her zaman saygı olmak zorundadır. Birbirlerini saygı ile dinlemek ve aile bireyleri arasındaki sevgi saygı gibi ilkelerin yer alması için aile içi terapi seansları düzenlenerek aile bireylerinin belirli kurallar çerçevesinde mutlu bir şekilde yaşaması sağlanır.

Bergama Psikolog Ücretleri

Psikologların her bir seans için istedikleri ücreti belirleyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Kişinin hangi alanda psikolojik destek almak istediğine göre ödeyeceği ücret değişmektedir. Bununla birlikte gidilen yerin konumundan burada hizmet veren doktora kadar farklı faktörler psikolog seans ücretlerini etkilemektedir.

İyi bir üniversiteden mezun olmuş ve eğitimini bununla sınırlamayıp kendi alanı için özel eğitimler almış kişilerin seanslar için talep ettikleri ücret, mezun olduktan sonra ek bir eğitimden geçmemiş kişilere göre daha yüksektir.

Pek çok kişi Bergama en iyi psikolog arayışı için en yüksek ücretli psikologlara yönelmektedir. Psikoloğun seans için talep ettiği ücret ile bu kişinin başarısı arasında herhangi bir bağlantı yoktur. Yani düşük ücret ile hizmet veren çok başarılı bir psikolog olabileceği gibi çok yüksek ücretler talep eden her psikolog da çok iyidir diye bir kural yoktur. Tabii ki psikoloğun popüler olması ve alanında isim yapmış olması bu kişinin başarı düzeyini kavramak için yol göstericidir fakat popülerliği olan her kişinin de başarılı olması beklenemez.

Siz de kendiniz veya yakınlarınız için psikolojik destek almak istiyor ve Bergama psikolog ücretleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu psikoloji merkezini ziyaret ederek her konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar