Sosyal fobi bozukluğu, son dönemlerde özellikle ergen bireylerde ortaya çıkan psikolojik bir problemdir. Sosyal fobi bozukluğu olan ergen bireyler birçok yönü ile kendilerini gösterirler. Özellikle toplum faaliyetlere katılmaktan kaçınırlar. 

Sosyal fobi yaşayan kişiler, bir çeşit korku bozukluğu ile karşı karşıyadır. Diğer insanlar tarafından olumsuz değerlendirileceğini hissetme, kendisini diğer insanlardan eksik görme ve küçük düşme korkusundan kaynaklanarak ortaya çıkar. Sosyal fobi yaşayan kişilerde çocukluk döneminde yaşanan travmatik olayların varlığından söz edebilmek mümkündür. 

İlkokul döneminde ya da okul çağında yaşamış olduğu herhangi bir olayı içselleştirerek geleceğe taşırlar. Bu durum zaman geçtikçe ortaya çıkarak sosyal fobiye dönüşebilir. Örnek olarak gösterilecek olur ise; okul çağındaki bir çocuk yaptığı sunum nedeni ile bir travma yaşamış olabilir. 

Bu olaydan sonra sosyal fobinin ortaya çıkması olağandır. Bu durumu yaşayan bir çocukta sunum yapma korkusu meydana gelir ve sunum yapmayı reddeder. İlerideki dönemlerde ise gerek iş hayatı gerekse de ergenlik döneminde toplum arasında olmaktan hoşlanmazlar. Sürekli olarak yalnız kalacağı noktaları seçerek bu alanlara yönelirler. 

Sosyal Fobi

Sosyal fobi tedavisi İzmir kliniği bu alanda sizlere profesyonel destek sunarak bu fobinin giderilmesinde sizlere yardımcı olur. Sosyal fobi tedavisi bireylere göre özel olarak uygulanır. Sosyal fobi yaşayan kişilerin dış analizleri farklı insanlar tarafından utangaç, sakin, içe dönük, sessiz, engellenmiş, mesafeli ve ilgisiz kişiler olarak tespit edilir. 

Ancak arkadaş ortamına katılmaktan, gruplara dahil olmaktan ve sosyal etkileşimin aktif olmasından hoşnut olsalar da duydukları endişe nedeni ile kendi dünyasına çekilirler. Ergen, yetişkin birey fark etmeksizin her bireyde yaşanan bir durum olan sosyal fobi tedavisi için dilerseniz Anka Psikoloji Merkezinden randevu alarak tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

İzmir sosyal fobi tedavisi

Sosyal Fobi Tedavisi İzmir Fiyatları Nedir?

Sosyal fobi tedavisi İzmir fiyatları, en çok merak edilen ve araştırılan konuların başında gelir. Sosyal fobi yaşayan kişiler mevcut problemlerini tek başlarına atlatamazlar. Yaşadıkları korku ve kaygılar günden güne çoğalarak kendilerini toplumdan iyice soyutlaştırırlar. Sosyal fobi tedavisi İzmir, profesyonel ekibi ve alanında uzman kadrosu ile sizlere hizmet verir. 

Yaşamış olduğunuz korkuların hangi nedenden kaynaklandığını analiz ederek iyileştirici tedavi yöntemleri ve alternatifleri sunar. Seans süreci boyunca kişiler kendilerini hem rahat hisseder hem de korkularının azaldığını fark ederler. Seanslar kişiye özgü olarak, yapılan incelemeler sonucunda belirlenir. 

Her kişinin yaşadıkları korku ile yüzleşme süreci birbirinden farklıdır. Kimi insanlar kısa süre içerisinde bu korkuların üzerine giderek, bu korkuları hayatının merkezinden çıkarır. Kimi insanlar ise korkuları ile yüzleşmekten kaçınırlar. Bu iki kişiye uygulanan tedavi yöntemi ve süreçleri farklılık gösterir. Fiyatlarda aynı şekilde değişkendir. Tedavi sürecine göre herkesin bütçesine uygun olan fiyat politikası mevcuttur. Sizler de hem uygun fiyatlı hem de en iyi sosyal fobi tedavisi İzmir hizmetlerinden yararlanmak isterseniz bilgi alarak tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sosyal Fobi Belirtileri Nelerdir?

Sosyal fobi tedavi hizmetlerinden yararlanmayan ve bu psikolojik tedavinin giderilmesi için tedaviyi reddeden kişilerde, sosyal fobiye ilişkin olarak pek çok belirtiler ortaya çıkabilir. Bu belirtiler kişiden kişiye göre farklılık gösterse de yaygın olarak görülen semptomlardır. Sosyal fobi belirtilerişu şekildedir;

• Anksiyete

• Korku

• Sinirli ruh hali

• Kalabalık noktalara girdiğinde yüzde kızarma

• Kalp çarpıntısı

• Aşırı terleme

• Ağız kuruluğu

• Karın ağrısı ve mide bulantısı

• Baş dönmesi, sık idrara çıkma problemi

• Ellerde ve seste titreme gibi semptomlar sosyal fobinin varlığını ortaya çıkarır.

Sosyal fobisi olan kişilerde gözle görülür semptomların başka kişiler tarafından fark edilmesi hususunda büyük oranda endişe hissederler. Duymuş oldukları bu endişe sonucunda kişiler sosyal fobi belirtilerini daha fazla yaşarlar. Mevcut belirtilerin şiddeti bazı durumlarda oldukça artış gösterir ve kişilerin aktif yaşamını olumsuz olarak etkiler. 

Bu tür belirtiler sonucunda kendisini güçsüz ve yalnız hisseden kişiler zamanla kendilerini yalnızlaştırırlar. Sosyal fobisi olan kişiler yaşamış oldukları kaygıların abartı olduğunu düşünse de duydukları endişeye ve korkuya engel olamazlar. Sosyal fobi tedavisi İzmir ile uygulanan profesyonel tedavi yöntemlerinden faydalanarak sosyal fobi problemlerini geride bırakabilirsiniz. Sosyal fobi tedavisi ile alakalı merak ettiklerinizi sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar