İzmir en iyi psikolog tarafından verilen destek alınması ile birlikte yaşanan çeşitli psikolojik sorunların ortadan kaldırılması mümkün oluyor. İnsanları sağlığının bir bütün olarak düşünülmesi gerekiyor. Bedensel ve psikolojik sağlık ikisi de iyi olduğunda insanın yaşamında mutlu ve başarılı olması mümkün oluyor. İnsanların birçoğunun geçmişten gelen travmaları olsa da bunun farkında olmazlar. İş ve özel hayatlarında yaşadıkları sorunları çözme çabaları da boşa çıkabilir. Yaşanan sorunlar ile tek başına mücadele etmenin yetersiz olduğu düşünüldüğünde mutlaka psikolog desteği alınması gerekiyor. 

Geçmişten gelen travmalarla yüzleşme olduğunda kişi bugününde yaşadığı sorunları çözme ve baş etme konusunda kendini daha güçlü hissetmektedir. Geçmiş travmalarla uzman desteği olmadan yüzleşmek mümkün değildir. Bundan dolayı mutlaka uzman psikolog ile görüşülmesi ve doğru tedavi planının uygulanması gerekir. 

İzmir Psikologdan Hangi Konularda Destek Alınmalıdır?

En yakın İzmir psikolog desteği ile farkında olduğunuz ya da olmadığınız bütün psikolojik sorunlarınıza çözüm bulmanız mümkün oluyor. Kalabalık şehirlerde yaşayan kişiler bu büyük kalabalığın içinde kendini çok daha yalnız ve yabancılaşmış hissedebiliyorlar. Kimi zaman içlerinde büyük fırtınalar koparan duyguları ve sorunları olduğunda ise olumsuz geri dönüşler almamak için aileleri ve sosyal çevreleri ile bunları paylaşmaktan çekiniyorlar. Bu durum ise yaşanan sorunların daha da büyümesine neden oluyor. Uzman psikolog ile görüşerek sorunlar büyümeden ve hayata çok daha olumsuzluklarla karşılaşmadan çözüm bulunabilir. Yaşanan şu gibi sorunlar olduğunda uzman psikolog desteği ile çözüm bulunabiliyor.

• Yaşanan travmalar

• Cinsel taciz ve istismar travmaları

• Özgüven sorunları

• Anksiyete ve kaygı sorunları

• Öfke patlamaları

• Engel olunamayan takıntılar

• Ölüm, ayrılık gibi sorunlarda yaşanan yas süreçlerinde karşılaşılan sorunlar

• Depresyon majör depresyon sorunları

• Asosyallik sorunları

• Kişilik sorunları

• Çiftlerin evlilik öncesi ya da evlilikleri sırasında yaşadıkları sorunlar

• Cinsel işlevlerde yaşanan sorunlar

• Çocuk ve ergenlerin yaşadıkları sorunlar

Mutlu Huzurlu ve Başarılı Hayat İçin İzmir Psikolog 

Mutlu, huzurlu ve başarılı hayat için en iyi İzmir psikologbireyin çocukluğundan başlayarak yanında yer alıyor. Özellikle ergenlik döneminde yaşanan sorunlara ergenin kendisi ve ailesinin çözüm getirmesi kimi zaman mümkün olmamaktadır. İzmir psikolog ergen sorunları konusunda ki deneyimi ile yaşanan sorunların çözümü konusunda destek vermektedir. Ergenlik döneminde yaşanan sorunların üzerinin örtülmemesi ve çözümü yetişkinlik döneminde ki psikolojik sağlığı için çok önemlidir. Ergenin ihtiyaç duyduğu desteği uzman psikologlarımız kişiye özel olarak sunmaktadırlar.

Evlilik öncesi ya da evlilik sırasında çiftlerin aralarında çeşitli sorunlar olabilir. Bu sorunları bir psikolog desteği ile çözmek ilişkilerin geleceği açısından yararlıdır. Çiftler için hazırlanan özel terapi programları ile yaşanan çeşitli kaygılar, iletişim sorunları ve cinsel sorunlar çözüm buluyor. Çift terapisindekişiler kendi içlerinde yaşadıkları sorunlarında farkına vararak bunlarla baş etmeyi öğrenebiliyorlar.

İzmir Psikolojik Destek Ne Zaman Alınmalıdır?

Kendini bedensel olarak sağlıklı hisseden kişilerin dahi yılda bir kez doktor kontrolünden geçmeleri tavsiye edilmektedir. Bu şekilde ortaya çıkma ihtimali olan hastalıklar için önlem alınabilmektedir. Erken teşhis ile tedavinin daha kolay ve etkili olması amaçlanır. Aynı şekilde İzmir psikolog ile ne zaman görüşmeli sorusuna da aslında insanların yılda bir kez görüşmeleri gerekiyor. Bu şekilde yaşanan bir sorun var ama kişi henüz bunun farkında değilse tedavisi yapılabilmektedir. 

Psikolog ile mutlaka sorunlar olduğunda görüşülmesine gerek bulunmuyor. Hayatta karşılaşabileceği sorunlarla baş etmenin yollarını öğrenmek için de yapılan görüşmeler yararlı olur. Çalışanlarının performansını arttırmak isteyen şirketler de dönem dönem seminerler düzenleyerek onlara psikolojik destek vermektedirler. Siz de uzman İzmir psikolog ile görüşerek kendinizi daha iyi tanıyabilir ve varsa sorunlarınızın çözümünde destek alabilirsiniz.

İ

Tavsiye Edilen Yazılar